اسید استفاده ایرانی استفاده گالری تصویر های خنده دار

اسید: استفاده ایرانی استفاده گالری تصویر های خنده دار

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

آینده نگری های مختلفی از بازارهای سال آینده طی ماههای اخیر انتشار یافته است؛از آینده نگری های شخصی گرفته تا موسسات مطالعاتی. آنچه در میان این آینده نگری ها یک

کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

عبارات مهم : بازار

با زیاد کردن قیمت ارز، هزینه ساخت مسکن زیاد کردن خواهد یافت|بازار ارز مه آلود است

آینده نگری های مختلفی از بازارهای سال آینده طی ماههای اخیر انتشار یافته است؛از آینده نگری های شخصی گرفته تا موسسات مطالعاتی. آنچه در میان این آینده نگری ها یکسان است،تمرکز بر مرکز ثقل نوسان، یعنی بازار ارز است.آینده این بازار چه می شود؟

بررسی یک دهه تحولات بازار ارز،طلا و مسکن نشان می دهد که این بازارها همواره در اقتصاد کشور عزیزمان ایران موج ساز بوده اند.در واقع عوض کردن در هر کدام از این بازارها،به سایر بخش های اقتصاد هم سرایت کرده است.

کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

از شش ماه قبل که روند افزایشی قیمت دلار شروع شد تا به امروز، سرمایه های زیادی در اقتصاد کشور عزیزمان ایران جابجا شده است اند.ماجرا از تثبیت قیمت سود بانکی بر روی قیمت 15 درصد شروع شد.آنهایی که پولشان را در بانک ها سپرده گذاری کرده بودند، هنگامی که دیدند بانکها قرار نیست دیگر سودهای اوج بپردازند، پولشان را از بانکها خارج کردند و روانه بازارهای موازی مثل سکه و ارز کردند.

این واکنش‌ها صاحبان سرمایه تنها یک علت روشن داشت؛ استمرار رکود در اقتصاد.اگرچه مسئولان اقتصادی کشور عنوان می کنند که رشد اقتصادی به معنای عبور اقتصاد از رکود است،اما واقعیت این است که بخش بزرگی از رشداقتصادی اتفاق افتاده ناشی از نفت بوده است.

آینده نگری های مختلفی از بازارهای سال آینده طی ماههای اخیر انتشار یافته است؛از آینده نگری های شخصی گرفته تا موسسات مطالعاتی. آنچه در میان این آینده نگری ها یک

اقتصاددانان می گویند،رشد واقعی اقتصاد زمانی اتفاق می افتد که روند تشکیل سرمایه ثابت مثبت باشد،اما در دوبخش مهم اقتصاد کشور یعنی مسکن و صنعت این شاخص ها یا منفی بوده یا رشد بسیار اندکی داشته هست. بررسی ها نشان می دهد که رشد تشکیل سرمایه ثابت در سال 1394 برابر با 12- درصد و در سال 1395 برابر با 3.7- درصد بوده است.در 9 ماهه امسال نیز قیمت رشد تشکیل سرمایه ثابت تنها ۰.۱ درصد بوده است.

حالا با استناد به همین دو شاخص می توان واکنش‌ها صاحبان سرمایه جهت گرفتن سود زیاد در بازارهای طلا و سکه،ارز و مسکن را تحلیل کرد.به گفته اقتصاددانان رشد منفی تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ناشی از عدم تحقق بودجه های عمرانی و کم کردن سرمایه گذاری در بخش ساختمان هست. در چنین شرایطی هنگامی که بانک مرکزی تصمیم می گیرد که قیمت سود بانکی را کم کردن دهد در واقع جرقه ای در خرمن پول افکنده است.

شاید بانک مرکزی آینده نگری نمی کرد که با این تصمیم پولی،کنترل بازار ارز از دستش خارج شود؛چه آنکه بارها ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در برابر پرسش هایی که رسانه ها با نگرانی ازاو راجع به شیب فزآینده قیمت دلار می پرسیدند تنها به این جمله که« این زیاد کردن ها ناشی از تغییرات فصلی است» بسنده می کرد.اما بعد ازعبور از تحولات فصلی مثل سال نوی مسیحی و سال نوی چینی ارز از زیاد کردن باز نایستاد.

کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

اندراحوالات بازار مسکن

اگر مبنای عوض کردن را در بازار مسکن زیاد کردن میزان معاملات در شش ماهه دوم امسال قرار دهیم،بازار مسکن رو به رونق گذاشته هست؛ ولی این علت خروج مسکن از رکود نیست.از شش ماه قبل که قیمت مصالح ساختمانی رو به زیاد کردن گذاشته،هزینه تمام شده است ساخت و ساز را هم زیاد کردن داده است.از سویی بعضی اقتصاددانان معتقدند که زیاد کردن قیمت ارز مانع از جهش قیمتی در بازار مسکن خواهد شد.

آینده نگری های مختلفی از بازارهای سال آینده طی ماههای اخیر انتشار یافته است؛از آینده نگری های شخصی گرفته تا موسسات مطالعاتی. آنچه در میان این آینده نگری ها یک

بنا به گفته این گروه از کارشناسان از آنجا که در اقتصاد ایران، قیمت ارز به عنوان یک جانشین جهت بازدهی مسکن عمل می کند، بنابراین با زیاد کردن عایدی قیمت ارز و بازار ارز، مـردم بـه داد و سـتد ارز روی خواهنـد آورد و در نتیجه با زیاد کردن بازدهی ارز، تقاضا جهت مسکن کم کردن خواهد یافت.

از سوی دیگر،گروهی هم می گویند، قیمت ارز می تواند بر هزینه کالاها و خدمات مورد نیاز ساخت مسکن نیز تاثیرگذار باشد. یعنی با زیاد کردن قیمت ارز، هزینه ساخت مسکن زیاد کردن خواهد یافت. یعنی زیاد کردن شاخص تورم تولیدکننده مصالح ساختمانی که طی شش ماه اخیر رخ داده، محرک زیاد کردن نسبی قیمت مسکن در سال آینده می شود.

کدام بازارها سال آینده پرسود هستند؟

در این میان موسسه مطالعات اقتصادی بامداد هم آینده نگری کرده است که:« بازار مسکن بعد از رکود سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ، در سال ۱۳۹۷ بصورت کاملا آهسته و محدود از رکود خارج شده است و رشد قیمت مسکن در اکثر ماههای سال آینده زیاد از قیمت تورم ولی حداکثر تا ۲۵ الی ۳۰ درصد خواهد بود.»

ریسک نکنید

پیش بینی ها حکایت از آن دارد که مهمترین تحولات سال آینده در سه بازار موازی یعنی ارز،سکه و طلا خواهد بود.از امروز مشخص است که خیلی از سپرده گذاران بانکها پولهایشان را به امید سودبیشتر به این سه بازار برده اند.این هجوم نقدینگی باعث شده است تا این بازارها سال آینده همچنان در راس اخبار باشند.خیلی ها هم ممکن است از همین امروز وسوسه شوند و بخواهند وارد این بازارها شوند،اما کارشناسان می گویند،این بازار پرریسک است.

اگرچه ارز همچنان با قیمت هایی که تاکنون تجربه نشده،می تازد و طلا و سکه هم به تأسی از این زیاد کردن ها رو به زیاد کردن هست، ولی واقعیت این است که بازارهایی مه آلود هستند. سکان هدایت این بازارها در اختیار بانک مرکزی است.اگر بانک مرکزی از سیاست های تازه پولی در سال آینده رونمایی کند،تجربه سال 90 جهت سرمایه گذاران کم تجربه تکرار خواهد شد.تجربه تلخ کسانی که یک شبه دارایی های خود را در اثرسرمایه گذاری در سکه از دست دادند.

شیر ارز هم در دست دولت است؛هرزمان اراده کند،می تواند بازار را کنترل کند.کما اینکه حالا با کم کردن عرضه ارز مانع از خروج ارز از کشور در پی سفرهای نوروزی شده است است.

تنها بازار معقول در این میان بورس است.اما در این شرایط ولی بورس آنطور که انتظار می رفت،بازدهی بالایی را تجربه نکرده است.سرمایه گذاران بورسی دلواپس آینده این بازار هستند،از همین رو در یکماه اخیر شاخص کل بورس رو به کم کردن است.در واقع معامله گران منتظرند که شرایط سایر بازارها را بسنجند.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | بازار ارز | سال آینده | بازار مسکن | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz